ביטוח -  מרכז ביטוח באינטרנט

  אותיות קטנות
כס
ף גדול
 

     

 

תנאי השימוש באתר | הוסיפו למועדפים   | עדכונים  | צרו קשר

 

ייעוץ בביטוח כללי

יותר מ 35 שנות ותק  בענף הביטוח הכללי, מתמחה בהדרכה ובייעוץ לניהול סיכונים בביטוח כללי, לעסקים ארגונים, חברות, סוכנויות ומוסדות.

 

שירותי הייעוץ של קטיה שורצמן, כוללים:

 

מתן חוות דעת שניה לעבודות קיימות של יועצי ביטוח, הכנת מפרטים ומכרזים, נספחים ואישורי ביטוח, ניהול תביעות, מתן הרצאות והדרכה, ייעוץ וניהול תוכן לאתרי אינטרנט בתחום הביטוח, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה לבית המשפט ועוד.

 


 

קטיה שורצמן  כתבות ביטוח נסיעות לחו"ל ב"גלובס"

 

 

כל הכתבות   ביטוח חיים ביטוח רכב ביטוח דירה ביטוח תאונות ביטוח נסיעות  לחו"ל כללי

טסים בטוח

 

קטיה שוורצמן  גלובס  17/8/2005

המדריך המלא - ביטוח נוסעים לחו"ל

 

‎‎‏

ברובד הבסיסי, ביטוח נוסעים לחו"ל ניתן ללא תשלום לבעלי כרטיס אשראי בינלאומי, אבל תנאי הביטוח אינם זהים וכוללים מגבלות שונות. להלן המלצות להתאמת הביטוח לצרכים האישיים, לפי היעד ומטרת הנסיעה.

 

ביטוחים קיימים החלים בחו"ל

ביטוח תאונות אישיות, תאונות אישיות לתלמידים, ביטוח ריסק ושתי תוכניות לביטוח דירה מעניקות כיסוי ביטוחי לאחריות חוקית כלפי צד שלישי בחו"ל (הפניקס עד 200,000 שקל ו"אדירה זהב" של הראל עד 4,000,000 שקל - והיא היחידה המכסה גם בגדים וחפצים אישיים בחו"ל עד 10% מסכום

 

ביטוח התכולה). ביטוח עסקים לפי תנאי "ביט" של חברת "כלל" (המקובלים גם על מבטחים אחרים) מכסה אחריות כלפי צד שלישי וחבות מעבידים בשל עובדים השוהים באורח זמני בחו"ל ורכוש העסק (באורח זמני בחו"ל) עד 50,000$.

 

כרטיסי אשראי

על מנת להפעיל את הביטוח, בדרך כלל יש לקבל אישור לביטוח הנסיעה. את הביטוח הניתן ללא תשלום אפשר להרחיב תמורת תשלום לפי הצרכים בכפוף לתנאי המבטחים.

 

מגבלות הביטוחים

יש לקרוא בעיון את תנאי הביטוח ולהתייחס למגבלות הכיסוי. ביטוח כרטיסי אשראי מוגבל בדרך כלל לתקופת נסיעה אחת של עד 55 יום, ועד גיל 75. מגבלות שונות חלות על נוסעים החל מגיל 60. יש לשים לב בעיקר למגבלות לגבי פיצוי להוצאות אשפוז בכלל, למנתח, ליום אשפוז, הריון ולידה, עיסוק בספורט חורף וספורט אתגרי, הטסת גופה, מצב בריאות קיים, הטסה רפואית לארץ ו/או למקום טיפול בחו"ל, מלווה, ביטול נסיעה, כבודה (ראו להלן) רעידת אדמה (ו/או התפרצות וולקנית), שתייה לשכרה ושימוש בסמים, המשך טיפול בארץ בשל פגיעה בחו"ל, תרופות והוצאות שונות ועוד.

 

הרחבת הביטוח

בין אם משתמשים בביטוח לפי כרטיס האשראי או אם רוכשים ביטוח באמצעות קופת החולים או סוכן ביטוח, חשוב לוודא אפשרויות ביטוח או צמצום המגבלות, לפי הצורך המיוחד. למשל, ניתן לקבל הרחבות לגיל, הריון ומצב בריאות (יש סוכנים המתמחים, למשל, בביטוח גילאים גבוהים ובעלי סיכון בריאות). מומלץ לבחור בסכום גבוה יותר לאשפוז, כולל למנתח וליום, לפי העלות במקום היעד, ובנסיעות ליעדים רחוקים רצוי לכלול כיסוי בלתי מוגבל להעברת גופה, הוצאות חילוץ והטסה לבי"ח בחו"ל וגם לישראל.

 

ביטוח כפול או ביטוח נוסף

המחזיק בכרטיסי אשראי של בנקים שונים יכול להימצא במצב של כפל ביטוח אם יפעיל את כל הביטוחים. דבר זה עשוי לגרום להגדלת סכומי הפיצויים או הביטוח בביטוח המטען, צד ג' בחו"ל, לגבי ביטוח הוצאות רפואיות וביטוח תאונות אישיות אין תחולה של ביטוח כפל אולם רצוי להודיע לכל אחד מהמבטחים על קיומו של הביטוח הנוסף ולתאם עמו כי הכיסוי יחול לפי הפוליסה ללא קשר לביטוח הנוסף. יש להודיע על ביטוח הכפל לכל מבטח, וכאשר מגישים תביעה לפי יותר מפוליסה אחת, חשוב לזכור את נושא ההשתתפות העצמית שיש לשלם לפי כל פוליסה.

 

ביטוח המטען (הכבודה)

לפי תנאי המינימום המחויבים עפ"י חוק, הביטוח מתחיל מרגע היציאה מהבית לשדה התעופה או מסירת המטען לידי מוביל מורשה. הביטוח מסתיים עם השיבה הביתה. הביטוח הבסיסי למטען מוגבל בסכומים (למשל, ויזה עד 1,750$, שמהם תכשיטים ודברי ערך עד 500$). הביטוח ניתן להרחבה (למשל, ויזה עד 3,000$ בתוספת מחשב נישא עד 2,500$ וטלפון סלולרי עד 750$). רכוש יקר יותר מומלץ לבטח בארץ או להרחיב את הביטוח הקיים לכיסוי נזקים בחו"ל.

 

 

עותק הפוליסה

רצוי לשמור עותק מהפוליסה במלון ומחוצה לו ולשאת צילום של פרטי מוקד החירום וכתב התביעה לבית החולים. כך, גם במקרה של אובדן או גניבת התיק האישי בחו"ל, יישמרו הזכויות.

 

פיגועי טרור

אלה מבוטחים לפי מרבית הפוליסות, למי שאינו משתתף פעיל באירוע, מן הסתם.

 


הכותבת היא יועצת לניהול סיכונים וביטוח, מחברת מדריך הביטוח לצרכן ובעלת אתר האינטרנט בנושא ביטוח WWW.ALBIT.CO.ILכל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן  ©Copyright