ביטוח -  מרכז ביטוח באינטרנט

    אותיות קטנות
כס
ף גדול

     

 

תנאי השימוש באתר | הוסיפו למועדפים   | עדכונים  | צרו קשר

 

ייעוץ בביטוח כללי

יותר מ 35 שנות ותק  בענף הביטוח הכללי, מתמחה בהדרכה ובייעוץ לניהול סיכונים בביטוח כללי, לעסקים ארגונים, חברות, סוכנויות ומוסדות.

 

שירותי הייעוץ של קטיה שורצמן, כוללים:

 

מתן חוות דעת שניה לעבודות קיימות של יועצי ביטוח, הכנת מפרטים ומכרזים, נספחים ואישורי ביטוח, ניהול תביעות, מתן הרצאות והדרכה, ייעוץ וניהול תוכן לאתרי אינטרנט בתחום הביטוח, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה לבית המשפט ועוד.

 


 

קטיה שורצמן  כתבות ביטוח תאונות תלמידים ב"גלובס"

 

 

כל הכתבות   ביטוח חיים ביטוח רכב ביטוח דירה ביטוח תאונות ביטוח נסיעות  לחו"ל כללי

 

 

לומדים בדרך הקשה

 

קטיה שוורצמן  גלובס  3/4/2006

עודכן לאחרונה ביום 6/9/2016

 ביטוח תאונות אישיות - למדריך המלא

ביטוח תאונות תלמידים לשנת 2016

 

לא רק בתחומי ביה"ס תקף ביטוח התאונות האישיות לתלמיד

חוזר המנכ"ל של משרד החינוך אינו עוסק רק בענייני חינוך והוראה: הוא גם מחייב את הרשויות המקומיות בתנאי מינימום לביטוח תאונות אישיות לתלמידים.

ביטוח התלמידים הוא ביטוח החובה הנפוץ ביותר והפחות ידוע מבין ביטוחי החובה בארץ. הוא תקף משך כל השנה, 24 שעות ביממה, ובניגוד למה שרבים חושבים אינו מוגבל לפעילות במסגרת בית הספר.

 

חובת הביטוח חלה משנת 1993, בעקבות תיקון חוק חינוך חובה חינם, ומאז ועד היום הוא מחייב כל רשות חינוך מקומית לבטח את תלמידי בתי הספר בתחומה בביטוח תאונות אישיות, כאשר את התשלום עבור הביטוח גובים מהורי התלמידים.

 

סכומי הפיצויים

בביטוח תלמידים הם סכומים אחידים לכל התלמידים הכלולים בביטוח. הכיסוי המינימלי מחייב לגבי כל מי שחל לגביו חוק לימוד חובה, ובכלל זה ילדים בפעוטונים ובגני ילדים מגיל שלוש המתגוררים ביישובי קו העימות בצפון, שכונות המיועדות לשיקום במסגרת שיקום שכונות, ישובי עדיפות לאומית א' (שם חל החוק על בני 4 ומעלה בלבד ולא גם על בני 3) ועוד.

 

העלות המרבית, שנקבעה אף היא על ידי משרד החינוך, עומדת על 49 ש"ח לתלמיד לשנת 2016. הכיסוי המינימלי מחייב אף לגבי ילדים בגני ילדים, בפעוטונים ובמעונות יום אשר אינם נתונים לפיקוח המדינה, המופעלים על ידי ארגונים מרכזיים או רשויות מקומיות.

 

במקום ימי לימודים

על פי תנאי הפוליסה, היא כוללת "אירוע פיזי, חיצוני, גלוי לעין, בלתי צפוי הגורם להיזק גופני". כלומר, הביטוח אינו מכסה מקרי מוות, נכות ואי כושר שסיבתם מחלה. לפי ביטוח תאונות אישיות לתלמידים מבוטחים

 

מקרי מוות מתאונה - לשנת 2016 סכום קבוע צמוד למדד, 150,750 ₪.

 

נכות, על פי הפוליסה, היא דרגת אי כושר פיזי על פי המבחנים הקבועים בתקנות הביטוח הלאומי. ועדת החריגים תהיה רשאית לאשר דרגת נכות בגין צלקות אסתטיות; פגיעה בשן שניתנת לשיקום תוגדר כנכות, אם לפחות נדרש על פי אמות מידה רפואיות מקובלות להרכיב כתר על השן שנפגעה.

 

הפוליסה אינה מכסה מקרה של נכות נפשית לבד מהטרדה מינית, שאינה נובעת מנזק פיזי תאונתי. הפוליסה מכסה נכות מלאה וקבועה מתאונה - לשנת 2016 סכום הביטוח הבסיסי (402,000 ₪) בתוספת "מענק חומרה" אשר האחוזים הקבועים לגביה הם 80% לפחות. מענק החומרה מקנה תוספת בשיעור 50% לסכום הביטוח הבסיסי כל שהפיצוי הסכום לנכות מלאה (בשיעור של 100%) וקבועה הכולל "מענק חומרה" עומד על 603,000 ₪.

 

נכות זמנית לפי הפוליסה היא תקופת אי כושר פיזי אשר כתוצאה ממנה יהיה הנפגע, על פי אישור רופא מומחה בתחום הפגיעה או מוסד רפואי מוכר שם אושפז או טופל, מרותק למיטתו, לביתו, למוסד רפואי, שיקומי או סיעודי, שנזקק למכשור רפואי מיוחד או שעליו לקבל טפול רפואי או שיקומי. תקופת אי כושר פיזי היא כזו "אשר עקב כך היה עליו להיעדר מהמוסד החינוכי בתקופת לימודים סדירים, ובתקופה שבה לא מתקיימים לימודים היה עליו להיעדר מהמוסד החינוכי אילו היו מתקיימים לימודים.

 

נכות זמנית מתאונה מבוטחת בשנת 2016 סכום יומי השווה ל- 213 ₪  לכל יום החל מהמועד בו התקיים המצב הנ"ל, בתנאי שלנפגע תהיה נכות זמנית במשך 90 יום רצופים לפחות. התקופה בגינה ישולם הפיצוי מוגבלת בחשוב מצטבר עד ששה חדשים. בימים  בהם התלמיד שנפגע מאושפז בבית חולים, הוא זכאי לתוספת בשיעור 50% מהסכום היומי לכל יום אשפוז. לגבי הימים אשר בהם היה התלמיד

 

הורים המשתתפים בפעילות ליווי מטעם בית הספר יזכו לכיסוי עבור מוות ונכות, חלילה, בדומה לתלמיד, למעט תוספת הנכות הקשה ומענק האשפוז.

 

מקרים חריגים שאינם מבוטחים ייחשבו תאונת דרכים, מקרי טרור ופעילות צבאית סדירה, תאונת עבודה שבגינה זכאי התלמיד לפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי, רשלנות רפואית.

 

הערה משנת 2015: כאשר חברת הביטוח טוענת, כי אופניים חשמליים אינם מהווים כלי רכב מנועי לפי הגדרתו בחוק, הרי שגם תאונה בעת רכיבה על אופניים חשמליים מבוטחת - 24 שעות ביממה - 7 ימים בשבוע - ברחבי תבל

 


הכותבת היא יועצת לניהול סיכונים וביטוח, מחברת מדריך הביטוח לצרכן ובעלת אתר האינטרנט בנושא ביטוח WWW.ALBIT.CO.ILכל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן  ©Copyright