ביטוח -  מרכז ביטוח באינטרנט

    אותיות קטנות
כס
ף גדול

     

 

תנאי השימוש באתר | הוסיפו למועדפים   | עדכונים  | צרו קשר

 

ייעוץ בביטוח כללי

יותר מ 35 שנות ותק  בענף הביטוח הכללי, מתמחה בהדרכה ובייעוץ לניהול סיכונים בביטוח כללי, לעסקים ארגונים, חברות, סוכנויות ומוסדות.

 

שירותי הייעוץ של קטיה שורצמן, כוללים:

 

מתן חוות דעת שניה לעבודות קיימות של יועצי ביטוח, הכנת מפרטים ומכרזים, נספחים ואישורי ביטוח, ניהול תביעות, מתן הרצאות והדרכה, ייעוץ וניהול תוכן לאתרי אינטרנט בתחום הביטוח, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה לבית המשפט ועוד.

 


 

קטיה שורצמן  כתבות ביטוח דירה ב"גלובס"

 

 

כל הכתבות   ביטוח חיים ביטוח רכב ביטוח דירה ביטוח תאונות ביטוח נסיעות  לחו"ל כללי

 

פריצה דרמטית

קטיה שוורצמן  גלובס 4/12/2005

ביטוח דירה - המדריך המלא

כשהעיתונות היומית מדווחת על מכת פריצות לדירות ברחבי המדינה, עומדת על הפרק שאלת ביטוח דירות מפני פריצה, על מנת להבטיח פיצוי כספי במקרה שהסיכון המדובר אכן יתגשם.

 

ביטוח פריצה למבנה הדירה ולתכולתה במדינת ישראל הוא רכיב במכלול הסיכונים המבוטחים, ואינו ניתן לרכישה כסיכון בודד ('STAND ALONE').

 

תנאי ביטוח דירה בארץ מבוססים על תנאי מינימום המחויבים על פי חוק בפוליסה תקנית, ומאפשרים למבוטחים לוותר על כיסוי פריצה תמורת הנחה בפרמיה - אפשרות שכמעט בכל המקרים נשארת בתחום התיאוריה בלבד, בשל התנאים והמחירים הנוחים יחסית לביטוח דירות. ביטוח פריצה בדירות כולל גם כיסוי נגד שוד וגניבה פשוטה, קרי נטילת חפצים מהדירה על ידי הגונב ללא השארת סימנים המעידים על שימוש באלימות ובכוח בכניסה או ביציאה מהדירה. הביטוח כולל גם נזק שנגרם תוך כדי ניסיון נפל לביצוע הגניבה, הפריצה או השוד כמו למשל שבירת חלונות, דלתות וקירות.

 

 חברות הביטוח נוהגות לדרוש קיום אמצעי מיגון כתנאי לכיסוי בביטוח רכוש בעל מקדם סיכון גבוה לפריצה, וכן רכוש הממוקם במקומות יותר מסוכנים כמו בתים פרטיים, קומות קרקע, קומות גג עם כניסה מהגג ועוד.

 

 מלבד תנאי המיגון, ביטוח הפריצה כולל סייגים שאינם זהים אצל כל חברות הביטוח, כאשר ההבדל בכיסוי נובע מכך שמרבית החברות הרחיבו את תנאי המינימום הנדרשים על פי חוק.

 

 מזומן ונשק - החברות המקנות את הכיסוי המינימלי הנדרש כדין מוציאות מכלל כיסוי ביטוחי נזקי גניבה, פריצה ושוד שאירעו כאשר הדירה פנויה למעלה מ-60 יום ברציפות או שבפועל לא התגוררו בה באופן סדיר למעלה מ-60 יום. אצל החברות שמרחיבות את הכיסוי, כולל הביטוח בתקופה זו נזקי פריצה ושוד - אך לא גניבה -בתנאים משתנים מפוליסה לפוליסה. וכן, כאשר נגנבת תכולה מתוך מרפסת פתוחה; נגנבת תכולה מתוך דירה שאינה משמשת למגורים בלבד. כלומר, מי שעובד בדירה, מן הראוי שייתן דעתו לכיסוי נזקי פריצה ושוד וימצא לעצמו ביטוח הכולל סיכונים; נגנבת תכולה על ידי אדם המתגורר בדירה ברשות המבוטח או בהסכמתו.

 

 הפריט המבוקש ביותר על ידי הגנבים הוא, כמובן, כסף מזומן. ביטוח התכולה הבסיסי כולל כסף מזומן (כולל מט"ח) עד 0.5% מסכום ביטוח התכולה, וחלק מתוכניות הביטוח מרחיבות את שיעור הכיסוי. כלי נשק מבוקשים אף הם על ידי גנבים, אך אינם מכוסים בתנאי הביטוח המינימאליים. גם כאן הרחיבו חלק מהמבטחים את הכיסוי הביטוחי וכללו כיסוי לכלי נשק אישיים (תוך הגבלה, לעתים, לנשק שאינו משמש את המבוטח כאיש זרועות הביטחון).

 

בור עם תחתית - בהיעדר הערכה מוגבלת אחריות המבטחים לפריטים יקרי ערך. והרי דוגמאות:

 

כלי כסף - עד 10% מסכום ביטוח התכולה (ולעתים עד 20%) ובחלק מהפוליסות עד 27/7/2015. - עד 5% לפריט

 

פסלים, תמונות, יצירות אמנות, עתיקות ואוספים בעלי ערך היסטורי, מדעי או אומנותי - עד 10% מסכום ביטוח התכולה (ולעתים עד 20%) ובחלק מהפוליסות עד 27/7/2015 - עד 5% לפריט .

 

תכשיטים וכלי זהב - עד 10% מסכום ביטוח התכולה בחלק מהפוליסות עד 27/7/2015  - עד 2% לפריט אחד

 

כאשר מדובר בפריטים יקרי ערך, דורשים המבטחים לשמור את התכשיטים בכספת מיוחדת כאשר אינם ענודים או לכל הפחות להצפינם או להשגיח עליהם. "

 

עודכן: 1/8/2015

 


הכותבת היא יועצת לניהול סיכונים וביטוח, מחברת מדריך הביטוח לצרכן ובעלת אתר האינטרנט בנושא ביטוח WWW.ALBIT.CO.ILכל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן  ©Copyright