ביטוח -  מרכז ביטוח באינטרנט

    אותיות קטנות
כס
ף גדול
 

     

 

תנאי השימוש באתר | הוסיפו למועדפים   | עדכונים  | צרו קשר

 

ייעוץ בביטוח כללי

יותר מ 35 שנות ותק  בענף הביטוח הכללי, מתמחה בהדרכה ובייעוץ לניהול סיכונים בביטוח כללי, לעסקים ארגונים, חברות, סוכנויות ומוסדות.

 

שירותי הייעוץ של קטיה שורצמן, כוללים:

 

מתן חוות דעת שניה לעבודות קיימות של יועצי ביטוח, הכנת מפרטים ומכרזים, נספחים ואישורי ביטוח, ניהול תביעות, מתן הרצאות והדרכה, ייעוץ וניהול תוכן לאתרי אינטרנט בתחום הביטוח, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה לבית המשפט ועוד.

 


 

קטיה שורצמן  כתבות ביטוח חיים ב"גלובס"

 

 

כל הכתבות   ביטוח חיים ביטוח רכב ביטוח דירה ביטוח תאונות ביטוח נסיעות  לחו"ל כללי

 

 

חפשו את המטמון

אתרי חברות הביטוח מחויבים לפרסם את רשימות הזכאים לכספי פוליסת ביטוח חיים. אולי גם אתם תגלו את מזלכם

 

בשנת 2014 השיק הפיקוח על הביטוח אתר מיוחד המאפשר לכל אחד לאתר את פוליסות ביטוח החיים על שמו ופוליסות של בני משפחתו שהלכו לעולמם, כך שלכתבה זו יש ערך נוסטלגי בלבד...

 

ביוטח פנסיוני -אתר הפיקוח לאיתור כספים רדומים

קטיה שוורצמן  גלובס 31/10/2005

המשפט הבא אינו אבסורד או מתיחה: חברות הביטוח מבקשות לשלם כסף ומחפשות את הזכאים לקבלו. מסתבר כי יש מי שמגיע לו כסף מחברות הביטוח, לפי פוליסת ביטוח החיים שלו, ואינו יודע על כך דבר. עדות לכך היא רשימות קיימות של בעלי זכויות שלא פנו למבטחים על מנת לקבל את המגיע להם לפי הפוליסה.

 

שתי סיבות עשויות להוביל לכך שהכספים שאולי מגיעים לכם מונחים ללא דורש בחברות הביטוח. הראשונה היא שיכחה (למשל, ביטוח שנערך לפני שנים על ידי מעביד במקום עבודה שעזבתם מזמן), והשנייה היא אי ידיעה (למשל: אינכם יודעים כי קרוב משפחה או חבר שהלך לעולמו קבע אתכם כמוטבים לפי פוליסת ביטוח החיים שלו, או שאתם נמנים עם יורשיו החוקיים של אדם שהלך לעולמו והשאיר אחריו פוליסה לביטוח חיים).

 

רשימות הזכאים מתפרסמות באתרי המבטחים המשווקים פוליסות לביטוח חיים. הן אינן חדשות ובמשך השנתיים האחרונות, לערך, הן מופיעות לפי הוראות חוזר המפקח על הביטוח מספר 2003/10 מיום 29/4/2003.

 

קזינו ביטוח

אז מה צריך לעשות כדי למצוא את המטמון?

 

הצטיידו במספר תעודת הזהות שלכם או של מבוטח שהלך לעולמו, אשר אתם יורשיו החוקיים או עשויים להיות מוטבים בפוליסה לביטוח חיים על שמו. שימו לב כי קביעת המוטב בפוליסה גוברת על דיני הירושה - כלומר, אם אדם שאתם אמורים להיות היורשים החוקיים שלו קבע מוטב אחר זולתכם, יגיעו תגמולי הביטוח לידי המוטב שנקבע בפוליסה ולא לידכם.

 

ערכו רשימה של חברות ביטוח המשווקות פוליסות לביטוח חיים. כך תחסכו לעצמכם חיפוש מיותר באתרים של חברות טובות ומכובדות שאינן משווקות פוליסות לביטוח חיים, כמו "ביטוח חקלאי", "שירביט", "שומרה" וחברות נוספות.

 

בקרו באתרי האינטרנט של החברות המופיעות ברשימה שערכתם וחפשו לפי מספרי הזיהוי. אם אינכם מצליחים למצוא את הרשימה באתר האינטרנט של חברת ביטוח מסוימת המשווקת ביטוח חיים, צרו קשר עם התמיכה באתר האינטרנט ובקשו הדרכה.

 

תוצאות אפשריות של החיפוש יהיו אלו:

 

מספרי הזהות לא נמצאו. כלומר, וידאתם כי לא מגיעים לכם כספי ביטוח חיים מחברות הביטוח בישראל.

 

מספר הזהות נמצא. פנו לחברת הביטוח לפי ההנחיות באתר האינטרנט. שימו לב כי עדיין אינכם יודעים אם אכן נקבעתם כמוטבים לפי הפוליסה (אם אתם היורשים החוקיים, אתם המוטבים, אלא אם כן קבע המבוטח מוטבים אחרים זולתכם), וכן לא ידוע עדיין הסכום המגיע לפי הפוליסה והתנאים לקבלתו. את הנתונים החסרים תוכלו לקבל מחברת הביטוח בעקבות פנייתכם.

 

יכול להיות שמספר הזהות נמצא, אולם הסכום המגיע לפי הפוליסות שנמצאו אינו גבוה. כדאי להנמיך את הציפיות מראש ולהתייחס לעניין כאל משחק נושא פרסים, ולא לטפח ציפיות גבוהות על מנת שלא להתאכזב.

 

ההר יבוא אל מוחמד

 

אין לכם כוח לשוטטות באתרי חברות הביטוח, או שאינכם מאמינים שתמצאו את מזלכם שם? אל דאגה. יש סיכוי שהכסף ימצא את דרכו אליכם. הנה תקציר הזכויות הרלבנטיות לפי חוזר המפקח על הביטוח מספר 10/2003:

 

על המבטחים (חברות הביטוח) לפנות למבוטחים לא יאוחר משלושה חודשים לפני תום תקופת הביטוח ולמסור להם הודעה לגבי זכותם לקבל כספים בתום תקופת הביטוח.

 

בנוסף עליהם לפעול לאיתור המבוטחים בתום תקופת הביטוח, לברר באופן סביר דבר היותם בחיים של מבוטחים מגיל 70 (בפוליסות ללא הגבלת תקופה) ולשלם להם את הכספים העומדים לזכותם. החוזר מחייב, בין היתר, לפרסם באתרי האינטרנט של המבטחים את רשימת בעלי הזכויות שלא אותרו.

 

כספי המבוטחים שלא אותרו נשמרים בקופות המבטחים ומושקעים על ידם בהתאם להנחיות שבחוזר, שאף קובע סייג לדמי הניהול אותם רשאים לגבות המבטחים.

 

בעלי זכויות שאותרו יקבלו את הסכומים המגיעים להם לפי החישוב המפורט בהוראות החוזר.

 

הכספים המגיעים לפי פוליסות שבעלי הזכויות לפיהן לא אותרו בתום התקופה המוגדרת בחוק יועברו לידי האפוטרופוס הכללי, כמשמעו בחוק האפוטרופוס הכללי, התשל"ח-1978.

 


הכותבת היא יועצת לניהול סיכונים וביטוח, מחברת מדריך הביטוח לצרכן ובעלת אתר האינטרנט בנושא ביטוח WWW.ALBIT.CO.ILכל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן  ©Copyright