ביטוח -  מרכז ביטוח באינטרנט

  אותיות קטנות
כס
ף גדול

     

 

תנאי השימוש באתר | הוסיפו למועדפים   | עדכונים  | צרו קשר

 

ייעוץ בביטוח כללי

יותר מ 35 שנות ותק  בענף הביטוח הכללי, מתמחה בהדרכה ובייעוץ לניהול סיכונים בביטוח כללי, לעסקים ארגונים, חברות, סוכנויות ומוסדות.

 

שירותי הייעוץ של קטיה שורצמן, כוללים:

 

מתן חוות דעת שניה לעבודות קיימות של יועצי ביטוח, הכנת מפרטים ומכרזים, נספחים ואישורי ביטוח, ניהול תביעות, מתן הרצאות והדרכה, ייעוץ וניהול תוכן לאתרי אינטרנט בתחום הביטוח, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה לבית המשפט ועוד.

 


 

קטיה שורצמן  כתבות ביטוח ב"גלובס"

 

 

כל הכתבות   ביטוח חיים ביטוח רכב ביטוח דירה ביטוח תאונות ביטוח נסיעות  לחו"ל כללי

 

צופים רעידת אדמה? הכינו את הביטוח

 

קטיה שוורצמן  גלובס 10/10/2005

 

 ביטוח דירה - למדריך המלא

ביטוח רעידת אדמה - המדריך המלא

 

הנבואות השחורות על רעידת אדמה האמורה לפקוד את ארצנו ממשיכות להגיע חדשות לבקרים. לפי נתונים שהוצגו בישיבת השרים ביום 7/9/05 כ 51,000  מבנים נתונים בסכנת קריסה, היה ותתרחש רעידת אדמה במדינת ישראל. נמסר, כי בקבוצת הסיכון הגבוהה נמצאים המבנים שהוקמו משנת 1974 ולפניה בגובה 3 קומות ויותר וזאת בשל בנייתם לפי התקן הישן.

 

בניגוד לנזקי מלחמה וטרור, מדינת ישראל אינה מחויבת לפצות אותנו במקרה של רעידת אדמה והפתרונות היחידים הקיימים כרגע הם: נקיטת אמצעי זהירות ראויים וביטוח פרטי.

 

אמצעי זהירות

מחייבים תשומת לב לשנה בה הוקם המבנה כגורם סיכון לא רק לגבי האפשרות לנזקי צנרת (שאף אותם נהוג לבטח במסגרת ביטוח הדירה) אלא בעיקר לנזקי רעידת אדמה.  עצות להיערכות לקראת רעידת אדמה, כולל כיצד להתנהג ניתן למצוא באתרי האינטרנט השונים.

 

ביטוח אדם

כמו ביטוח חיים, בריאות וסיעוד  ותאונות אישיות ביטוחי חיים ותאונות אישיות תנאי הביטוח אינם אחידים אולם בדרך כלל הביטוח כלול  ללא סייג וללא תוספת   פרמיה.

 

ביטוח רכוש

הביטוח אינו ניתן לרכישה כביטוח נפרד STAND ALONE, אלא ניתן לכלול אותו במסגרת ביטוח הרכוש הקיים. הכיסוי הביטוחי כרוך בתוספת תשלום בשיעור של בערך 1 פרומיל מסכום הביטוח למבנה הדירה ולתכולתה. ההשתתפות העצמית עשויה לנוע (ביחס הפוך לעלות הביטוח) בין 2% ל 15% מסכום הביטוח הכללי (מבנה בתוספת התכולה) לדירה. יש לשים לב שלא כל המבטחים מאפשרים ביטוח בשיעור ההשתתפות העצמית הנמוך. חלק ניכר מהדירות הממוקמות בבתים משותפים מבוטחות במסגרת פוליסה עסקית לביטוח המבנה. ביטוח מסוג זה אמור להיות זול יותר מהביטוח לפי הפוליסה הפרטית לביטוח הדירה הבודדת. אולם בכל הקשור לביטוח רעידת אדמה יש לשים לב, לקוץ שבעליה והוא ההשתתפות העצמית המחושבת (כנהוג בכל ביטוח עסקי אחר) באחוזים מסכום הביטוח של כל המבנה (ולא מסכום הביטוח של הדירה הבודדת) 10% מסכום הביטוח הכולל לאתר לפחות $7.500 ולא יותר מ  $1,250,000 . הפתרון המומלץ הוא לדרוש במועד עריכת הביטוח לכלול בפוליסה תנאי מיוחד לפיו במקרה של רעידת אדמה  תחושב ההשתתפות העצמית כאילו לכל דירה הוצאה פוליסה נפרדת .

 

ביטוח נוסעים  לחו"ל

עשוי שלא לכלול כיסוי לרעידת אדמה או גם להתפרצות וולקנית או לכלול מגבלת כיסוי לנזקי רעידת אדמה כמו למשל כיסוי עד 75,000$.

 

ביטוח רכב

הסיכון נכלל כהרחבה במסגרת תוכניות ביטוח מיוחדות לקבוצות סיכון מועדפות על-ידי המבטחים אולם במרבית המקרים יש להוסיף סיכון זה (וגם לשלם תמורתו תוספת פרמיה).

 

ביטוח חבות

בביטוחי חבות חוקית (צד ג' וחבות המעבידים בדירה) – כמו בפוליסה העסקית, בדרך כלל, אין חריג מפורש בנושא רעידת אדמה. במקרה של בית שהוקם במיוחד בעבורכם, אם אתם חושבים שתרצו להגיש תביעה כנגד קבלן או מתכנן בשל הפר חובה מקצועית (כמו תכנון או הקמה לקויה של מבנה).

 

מומלץ שתדרשו לקבל אישור מהמבטחים בביטוח אחריות מקצועית של המתכנן והקבלן, ביטוח עבודות קבלניות וכן ממבטחי ביטוח אחריות המוצר למבנה של הקבלן, כי הביטוח כולל כיסוי לנזקי רעידת אדמה ללא כל מגבלה. אם לא תעשו כן, אפשר, כי תגלו מאוחר מדי, כי ביטוחי הקבלן או המתכנן כוללים תנאי מיוחד לפיו הכיסוי לנזקי רעידת אדמה ניתן רק בתנאי שהמבנה הוקם לפי שני התקנים המחייבים לעניין זה: ת"י 2413 ו ת”י 413.

 


הכותבת היא יועצת לניהול סיכונים וביטוח, מחברת מדריך הביטוח לצרכן ובעלת אתר האינטרנט בנושא ביטוח WWW.ALBIT.CO.ILכל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן  ©Copyright