ביטוח -  מרכז ביטוח באינטרנט

    אותיות קטנות
כס
ף גדול

     

 

תנאי השימוש באתר | הוסיפו למועדפים   | עדכונים  | צרו קשר

 

ייעוץ בביטוח כללי

יותר מ 35 שנות ותק  בענף הביטוח הכללי, מתמחה בהדרכה ובייעוץ לניהול סיכונים בביטוח כללי, לעסקים ארגונים, חברות, סוכנויות ומוסדות.

 

שירותי הייעוץ של קטיה שורצמן, כוללים:

 

מתן חוות דעת שניה לעבודות קיימות של יועצי ביטוח, הכנת מפרטים ומכרזים, נספחים ואישורי ביטוח, ניהול תביעות, מתן הרצאות והדרכה, ייעוץ וניהול תוכן לאתרי אינטרנט בתחום הביטוח, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה לבית המשפט ועוד.

 


 

קטיה שורצמן  כתבות ביטוח ב"גלובס"

 

 

כל הכתבות   ביטוח חיים ביטוח רכב ביטוח דירה ביטוח תאונות ביטוח נסיעות  לחו"ל כללי

 

כל  מה שרציתם לדעת על סוכן הביטוח ולא העזתם לשאול

 

קטיה שוורצמן  גלובס 26/9/05 

 

על קירות רבים מתנוססים  לוחות שנה  של סוכני הביטוח.  אולם מעבר לספקי הלוחות הקבועים ,מיהם בעצם הסוכנים שלנו? מה ההבדל בין סוכן מתמחה  סוכן מורשה וסוכן תאגיד ,מה זכויותיכם כלפי סוכן הביטוח ומהם השירותים המוענקים על ידו בהתנדבות במטרה לשמור עליכם כלקוחות ?הנה כמה נקודות שכדאי לדעת:

 

חוק וסדר

לפי הוראות החוק נדרש כל מי שמשווק ביטוח ואינו חברת ביטוח להחזיק ברישיון תקף לעסוק כסוכן ביטוח באותו תחום ביטוח: חיים,  ימי,  אש ותאונה . לקבלת הרישיון נדרש הסוכן לעמוד בבחינות המפקח על הביטוח ,ולעבוד כמתמחה במשך שנתיים בפיקוחו של מאמן. לאחר מכן לעמוד בבחינות לקבלת רישיון מורשה בכל אחד מארבעת התחומים הנ"ל.

 

בחברה טובה

סוכן תאגיד הוא חברה בע"מ בעלת רישיון לפעול כסוכנות ביטוח.  כל מנהל עסקים וכל מי שמתווך בשם התאגיד בין מבוטחים לבין חברת ביטוח נדרש להחזיק ברישיון סוכן לכל ענף בו הוא פועל, כמפורט למעלה.

 

מורשה או לא מורשה

בדיקת קיומו של רישיון נעשית ללא תשלום באתר הפיקוח על הביטוח.

 

מישהו מטפל בך

 עיסוק כסוכן ביטוח ללא רישיון מתאים מהווה עבירה פלילית. תלונות נגד סוכן הפועל ללא רישיון תקף אפשר להגיש במשטרת ישראל או במחלקת תלונות הציבור במשרד המפקח על הביטוח בכתובת האינטרנט לעיל.

 

אחת בשביל כולם

לשכת סוכני הביטוח מאגדת את סוכני הביטוח בישראל ואינה מהווה עדיין גוף סטטוטורי מחייב כמו לשכת עורכי הדין. כלומר ,אין חובה להיות חבר לשכה על מנת לעבוד כסוכן ביטוח.

 

זכותך לדרוש

 

הצגת רישיון תקף לשנה האזרחית בה נערך הביטוח. אם הסוכן נמצא בהתמחות מומלץ לקבל את פרטי המאמן האחראי. כדאי לוודא, כדי למנוע ניגוד עניינים מול המבטח ,אם הסוכן עובד באמצעות סוכנות השייכת לאותה חברת הביטוח בה אתם אמורים להיות מבוטחים.

 

לבטל ללא תשלום בתוך שלושה ימי עסקים ביטוח שנערך באמצעות סוכן שפנה אליכם ללא הזמנה במקום העבודה או המגורים.

 

לקבל הסבר מלא לגבי היקף עסקיו של הסוכן,  ועלות

הביטוח  היקף הכיסוי הביטוח והתנאים לקיומו לגבי תנאי זהירות ומיגון על סוכן הביטוח לוודא שאכן הבנתם את התנאים  ) מומלץ לקבל את המידע בכתב. (

 

לא לחתום על מינוי סוכן כמייצג אתכם מול חברת הביטוח במהלך המשא ומתן וההתקשרות בהסכם הביטוח.

 

ראש גדול: פעולות הנעשות לפעמים על ידי סוכן הביטוח בהתנדבות:

חידוש הביטוח לקראת השנה החדשה .מטרת החידוש האוטומטי - שאינו מחייב אתכם אם לא ביקשתם זאת מראש - היא לשמור אתכם כלקוחות.  הוא אינו חייב לחדש את הביטוח או להודיע על סיומו. מומלץ לקבל הצעות נוספות לפני החידוש ,ולפני תחילת הביטוח החדש לקבל אישור בכתב המעיד על קיומו.

 

ייעוץ ביטוח.

סוכן הביטוח אינו יועץ.  מתפקידו להתאים לכם את הביטוח מבין המוצרים המשווקים על ידו ולא לחפש עבורכם את הביטוח המתאים והזול ביותר הקיים בשוק. הוא אינו מחויב לטפל בדרישות הכלולות בחוזים ובהסכמים שונים

 

טיפול בתביעות

 סוכן הביטוח אינו מחויב לטפל בתביעות ביטוח בכלל ובתביעות נגד צד ג ' בפרט  אלא למסור לחברת הביטוח את המידע שמסרתם לו . סוכן הביטוח מתוגמל עבור שיווק הביטוח בלבד , וכל טיפול שאינו כרוך בתשלום שלכם לחברת הביטוח גורם לו הפסד.  השירות מוענק ללא תמורה במטרה לשמר אתכם כמבוטחיו.

 

 


הכותבת היא יועצת לניהול סיכונים וביטוח, מחברת מדריך הביטוח לצרכן ובעלת אתר האינטרנט בנושא ביטוח WWW.ALBIT.CO.ILכל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן  ©Copyright