ביטוח -  מרכז ביטוח באינטרנט

    אותיות קטנות
כס
ף גדול
 

     

 

תנאי השימוש באתר | הוסיפו למועדפים   | עדכונים  | צרו קשר

 

ייעוץ בביטוח כללי

יותר מ 35 שנות ותק  בענף הביטוח הכללי, מתמחה בהדרכה ובייעוץ לניהול סיכונים בביטוח כללי, לעסקים ארגונים, חברות, סוכנויות ומוסדות.

 

שירותי הייעוץ של קטיה שורצמן, כוללים:

 

מתן חוות דעת שניה לעבודות קיימות של יועצי ביטוח, הכנת מפרטים ומכרזים, נספחים ואישורי ביטוח, ניהול תביעות, מתן הרצאות והדרכה, ייעוץ וניהול תוכן לאתרי אינטרנט בתחום הביטוח, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה לבית המשפט ועוד.

 


 

קטיה שורצמן  כתבות ביטוח רכב ב"גלובס"

 

 

כל הכתבות   ביטוח חיים ביטוח רכב ביטוח דירה ביטוח תאונות ביטוח נסיעות  לחו"ל כללי

 

ביטח רכב מתחת לזכוכית מגדלת

 

קטיה שוורצמן  גלובס 19/9/05 

 

 

הדרך לביטוח נבון של הרכב עוברת בבדיקה מדוקדקת של כמה עניינים בחוזה הביטוח

 

כשבאים לרכוש ביטוח רכב, רבים משוכנעים שמספיק להשוות מחירים. אולם לא כך הדבר: התחרות בין המבטחים השונים מניבה אפשרויות מגוונות ואף מבלבלות, הכוללות תחת קורת גג אחת - אצל אותו מבטח עצמו - תנאים ומחירים שונים עבור קבוצות שונות. לקוח מן השורה עשוי, למשל, לקבל תנאים ומחירים נחותים יותר אם אינו משתייך לקבוצת סיכון מועדפת. הפרש עלותה של הפרמיה עשוי להגיע למאות שקלים בביטוח חובה ולאלפי שקלים בביטוח המקיף.

 

מעבר לכך, מרבית ביטוחי המקיף בארץ אינם כוללים כיסוי לנזקי רעידת אדמה, מהומות ושביתות - הניתן לרכישה תמורת תשלום נוסף וכלול אוטומטית רק בחלק מביטוחי הקולקטיבים והקבוצות המועדפות. במקרה של אובדן גמור, לא עלינו, עשוי ההבדל במחיר הביטוח להגיע עד לערך הרכב. לכן לפני עריכת ביטוח חדש או חידוש הביטוח הקיים, כדאי ומומלץ להשקיע זמן ומחשבה ולבצע בדיקה יסודית ומעמיקה לפי הכללים הבאים:

 

* אל תרכשו רכב עם פוליסת הביטוח שלו. הביטוח ניתן למבוטח ולא לרכב: ללא הסכמת המבטח מראש (ורצוי בכתב), הביטוח לרכב - מקיף או צד ג' - אינו תקף לגבי הרוכש. גם ביטוח חובה לא יהיה תקף עבור הקונה במקרה שבו תוכל חברת הביטוח להוכיח שהיתה נמנעת מסיבות שונות לבטחו - כמו למשל בעקבות ניסיון תביעות או תאונות, אי עמידה בתשלום ועוד.

 

* ביטוח חובה וביטוח מקיף ניתן לערוך בחברות ביטוח שונות. אין הכרח לערוך את שני הביטוחים בחברת ביטוח אחת, למרות שחלק מהתוכניות מקנות הטבות למי שעורך את שני הביטוחים באותה החברה. מחירי ביטוח חובה ניתן להשוות באתר האינטרנט של המפקח על הביטוח. לביטוח עבור מספר נהגים ברכב אחד מומלץ לעיין היטב בפרמטרים של החברות השונות ולבחור במבטח המשתמש בכמה שפחות פרמטרים לקביעת התעריף.

 

* שימו לב מה כולל הביטוח המקיף. חשוב לכלול בביטוח כיסוי ביטוחי לנזקי רעידת אדמה, מהומות ושביתות, בעיקר בביטוח כלי רכב יקרי ערך. בביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי יש לשים לב לגבולות האחריות: קיימות פוליסות בגבולות אחריות נמוכים מ-100,000 דולר, לעומת תנאים מיוחדים של חברות שגבולות האחריות בהם מגיעים גם ל-4,000,000 שקל. קחו בחשבון שגם רוכב קטנוע עשוי לגרום לאובדן כללי של רכב שערכו 600,000 שקל ויותר.

 

* בנוסף יש לשים לב לשורת פרטים חשובים: מספר הימים שלאחריו נחשב הרכב גנוב, שיעור הנזק לרכב הנחשב כאובדן כללי, אפשרות תיקון בחלפים אוריגינליים, רכב חדש תמורת ישן אובדן כללי לרכב שגילו עד שנתיים (בתקופה זו בלאו הכי מגיע לכם תיקון בחלפים חדשים), השתתפויות שונות לכל מרכיב כיסוי - כולל לנהגים צעירים וחדשים, טיפול בתביעות שלכם כלפי צד ג' ותביעות צד ג' כלפיכם, ביטוח מכשירים ברכב, תנאי וסוג רכב חליפי, הגנה משפטית, גרירה וכמובן דרישות המיגון (שאף הן אינן זהות בין המבטחים), העשויות להוסיף לעלות הביטוח סכומים נכבדים.

 

* בדקו הצעות לחידוש הביטוח כשלושה שבועות לפני החידוש. מומלץ לבחור במבטחים המעניקים את התנאים הנוחים ביותר לפי הנתונים שלכם, כמו גיל, אי הגשת תביעות, נשים, נהגים זהירים ושייכות לקולקטיבים. רצוי להימנע מהחלפת מבטח במהלך השנה, דבר העשוי להביא להפסד בגלל סעיף "תקופה קצרה" המאפשר למבטחים לגבות תשלום עונשי בשל ביטול על ידי המבוטח.

 

* בחרו את הקולקטיב המתאים. לפעמים קיימת אפשרות להצטרף לקולקטיבים שונים, כמו מקום העבודה של הבעל, של האשה או אפילו של ההורים. מכיוון שהמחירים וההטבות אינם אחידים בין הקולקטיבים השונים, רצוי לקבל עד כמה שיותר הצעות נוסף לתוכניות הרגילות ולבחור מביניהן את ההצעה הטובה והמתאימה לכם ביותר מבחינת התנאים והמחירים.

 

* דייקו בנתונים. על מנת להבטיח כיסוי מלא, יש לדייק במסירת כל הנתונים הנדרשים על ידי המבטח. אם אתם מסוג האנשים שמתקשים להקפיד על דיווח שוטף, רצוי להימנע מעריכת ביטוח לפי תוכניות המבוססות על שיטת הדיווח על זמני הנסיעה או הקילומטראז'.

 

 


הכותבת היא יועצת לניהול סיכונים וביטוח, מחברת מדריך הביטוח לצרכן ובעלת אתר האינטרנט בנושא ביטוח WWW.ALBIT.CO.ILכל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן  ©Copyright